Aktualności 

Kronika Wypadków
 

---------------------------------------------------------------------------------------------

Sztab Ratownictwa SKSR współpracuje

z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.

20141126rcb

 
Na mocy porozumienia, które podpisali Dyrektor   Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Janusz Skulich oraz  Prezes Krajowego Sztabu Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej Jerzy Płókarz, Centrum  będzie na bieżąco przekazywać Sztabowi Ratownictwa SKSR ostrzeżenia o zagrożeniach, które mogą powodować istotne utrudnienia dla ludności.
 
 

Sztab Ratownictwa SKSR przekazuje te  ostrzeżenia za pomocą CB-radia.

 

Zdecydowanie łatwiej jest dać niż prosić...

Przekażmy 1% podatku lub darowiznę na protezę dla Pana Piotra Andysza, który stracił nogę.

czytaj więcej...

 

Elżbieta RafalskaMinister Elżbieta Rafalska zwróciła się do władz samorządowych z apelem o identyfikację placówek, w których mogą przebywać osoby wymagające całodobowej opieki, a co do których zachodzi podejrzenie, że działają nielegalnie tj. bez wymaganych prawem zezwoleń.

Pismo w tej sprawie zostało już skierowane do wojewodów.

O każdym takim przypadku należy informować służby Wojewody.  Szybka informacja w takich sprawach, przekazana do Wydziałów Polityki Społecznej Urzędów Wojewódzkich, pozwoli na wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości w tym zakresie i ochronę praw osób korzystających z takich form pomocy.

 

"WSPARCIE SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W POLSCE  – NOWE OTWARCIE"  

20160323 szydlo03Kancelaria Prezesa Rady Ministrów gościła przedstawicieli trzeciego sektora na konferencji "WSPARCIE SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W POLSCE – NOWE OTWARCIE". Gospodarzem konferencji był Wojciech Kaczmarczyk Pełnomocnik Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego. Konferencję otworzyła Pani Beata Szydło Prezes Rady Ministrów.

Głównym elementem konferencji była prezentacja założeń Narodowego Programiu Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Propozycje te są efektem ponad 2-letnich analiz zespołu ekspertów, stanowiącym próbę odpowiedzi na głosy i postulaty zgłaszane w dyskusji wewnątrz III sektora. Główne cele Programu to „uobywatelnienie” państwa, a także stworzenie dobrych, przyjaznych warunków prawnych dla rozwoju aktywności obywatelskiej w Polsce.

Czytaj więcej...

 

 Z materiałów Policji.

Warszawa.

sasiadŚródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież złotej biżuterii. To kolega sąsiada, który opiekował się mieszaniem pod nieobecność jego właścicielki. Artur C. podczas jednej z wizyt wyniósł z mieszkania wszystkie precjoza, które kobieta trzymała w szufladach szafy. Za to przestępstwo 24 latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Z materiałów Policji.

mlotkiemZ młotkiem napadł na pracownika salonu gier. Kilka godzin później był już w rękach policjantów.

Około godziny 15.00 dyżurny lubartowskiej komendy został zaalarmowany o rozboju, do którego doszło w salonie gier na terenie miasta. Nieznany sprawca zaatakował pracownika salonu, gdy ten zajęty był przeliczaniem pieniędzy. Cios młotkiem w głowę oszołomił pracownika, co wykorzystał  napastnik kradnąc pieniądze. Jego łupem padło ponad 2 tys. zł. Po wszystkim sprawca uciekł samochodem w nieznanym kierunku.

 

Z materiałów Policji.

343Policjanci z Mokotowa ustalili osoby odpowiedzialne za szereg włamań i kradzieży do mieszkań na terenie Warszawy. Policjanci szacują, że straty spowodowane przez nich mogą sięgać nawet 80 tysięcy złotych. Główny podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, natomiast wobec kobiety zastosowano dozór policyjny. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu pracowali nad sprawami związanymi z włamaniami do mieszkań i domów na terenie dzielnicy. Z okradanych lokali ginęła najczęściej gotówka, biżuteria i sprzęt RTV.

Z materiałów Policji.

pol ldŁódzcy policjanci zatrzymali 5 osób podejrzanych o serię włamań do mieszkań. Trzy osoby obmyśliły plan, którego wykonanie zleciły dwóm innym. Odzyskano większość zrabowanych przedmiotów.Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Cała piątka została tymczasowo aresztowana.

Z materiałów Policji.

381plebanieOpolscy kryminalni zatrzymali 34-latka i jego o rok starszego kolegę. Mężczyźni podejrzewani są o włamania do ponad 20 plebanii na terenie województwa opolskiego i śląskiego. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Wartość skradzionych rzeczy to ponad 100 tys. złotych.

Na przełomie sierpnia i września opolscy policjanci odnotowali kilka przypadków włamań do plebanii. Funkcjonariusze, którzy byli na miejscu przestępstw, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków.

Z materiałów Policji.

341pomoc pol

Funkcjonariusz Komisariatu Policji w Stąporkowie uratował 79-letnią kobietę, która skrajnie wyczerpana oczekiwała na pomoc przez kilka godzin. Dzięki natychmiastowej reakcji policjanta nie doszło do tragedii.

Z materiałów Policji.

Odzyskane skradzione mieniePolicjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z warszawskiej Woli zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież z włamaniem, paserstwo oraz oszustwo na tzw. wnuczka. Funkcjonariusze odzyskali sprzęt o wartości około 50 tys. zł. Łupem sprawców padł sprzęt budowlany, elektronarzędzia, ale również opony samochodowe i rowery. Podejrzane osoby usłyszały łącznie 12 zarzutów.

Z materiałów Policji.

Tymczasowo aresztowany za napady na starsze kobiety
– zamaskowany podejrzany groził nożem.


Policjanci z powiatu zgorzeleckiego, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozboje z użyciem noża oraz włamania do mieszkań i kradzieże mienia. Zamaskowany sprawca wchodził do mieszkań kobiet w wieku powyżej 80 lat, groził nożem i zabierał pieniądze. Mężczyzna, który usłyszał już zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozboje z użyciem noża oraz włamania do mieszkań i kradzieże mienia. Zamaskowany sprawca wchodził do mieszkań kobiet w wieku powyżej 80 lat, groził nożem i zabierał pieniądze.

Z materiałów Policji.
20150820kwpk cePolicjanci z Zabrza zatrzymali sprawców brutalnego rozboju. Mężczyźni wtargnęli do mieszkania i, żądając gotówki, sterroryzowali mieszkającą tam rodzinę. 35-latek oraz jego o dwa lata starszy wspólnik zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica. Zatrzymani wtargnęli do mieszkania na parterze budynku przez otwarte okno. Mężczyźni sterroryzowali mieszkająca tam rodzinę, żądając gotówki. Gdy jej nie otrzymali, dotkliwie pobili właścicieli lokalu. Z mieszkania zabrali telefony komórkowe, aparat fotograficzny, głośniki komputerowe i gitarę. Grożąc podpaleniem i skrzywdzeniem dzieci, zażądali od małżeństwa pieniędzy, po które mieli przyjść później.

Z materiałów Policji.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto zatrzymali podejrzanego o zgwałcenie młodej kobiety. Do zdarzenia doszło 3 sierpnia br. w okolicach jeziora Malta w Poznaniu. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto 12 sierpnia br. zatrzymali podejrzanego o zgwałcenie młodej kobiety. Zatrzymany mężczyzna to 25-latek z Koszalina, wcześniej nie notowany w rejestrach policyjnych. Od pewnego czasu mieszkał w Poznaniu i pracował w sklepie jako ochroniarz.

Z materiałów Policji.

Poznańscy policjanci zatrzymali sprawców włamań, które miały miejsce w okolicach Starego Rynku. Mężczyźni włamywali się do sklepów i lokali gastronomicznych. Ich łupem padały telefony, laptopy, asortyment sklepowy oraz pieniądze. Łączną sumę strat spowodowanych przestępczą działalnością mężczyzn oszacowano na kwotę prawie 20 tysięcy złotych. Za przestępstwa, których dokonali, grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Z materiałów Policji.

Prawie 200 zarzutów usłyszało 5 mężczyzn zatrzymanych przez brzeskich kryminalnych. Według funkcjonariuszy zatrzymani odpowiadają za włamania i kradzieże, a także pobicie i rozbój. Mężczyźni działali na terenie całego województwa opolskiego. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Od kilku miesięcy brzescy kryminalni pracowali nad sprawą włamań do domów jednorodzinnych, piwnic i altan działkowych. Funkcjonariusze ustalili, że ze sprawą może mieć związek 5 mieszkańców powiatu brzeskiego. Mężczyźni w wieku od 27 do 54 lat zostali zatrzymani. Zebrane informacje oraz zabezpieczone dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym niemal 200 zarzutów różnego rodzaju przestępstw przeciwko mieniu.

Z materiałów Policji.

Do kradzieży doszło 10 lipca w podpoznańskim Swarzędzu. Dwóch konwojentów weszło do banku, a trzeci niespodziewanie odjechał samochodem. Wkrótce potem porzucone auto znaleziono. Konwojent i pieniądze z samochodu zniknęły. Według szacunków było to prawie 8 mln złotych.

Z materiałów Policji.

Mokotowskich wywiadowców zaalarmowano o 3 nad ranem informacją, że przy ulicy Puławskiej kilka osób próbuje włamać się do kiosku. Jak się okazało, podczas kontroli budynku Komendy Głównej Policji umiejscowionej po drugiej stronie dyżurny usłyszał podejrzany hałas. Wyjrzał więc przez okno i zauważył grupkę mężczyzn próbujących włamać się do kiosku. Policjanci z Mokotowa natychmiast pojechali na miejsce. Zastali tam kilka osób, które na widok radiowozu próbowały chować się w pobliskich krzakach lub uciekać.

Z materiałów Policji.

Zatrzymany podejrzany o zabójstwoPolicjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 69-letniej kobiety, której zwłoki odnaleziono 24 października 2016 roku kilka minut przed godziną 18.00 w jednym z mieszkań w centrum Łodzi.

Według wstępnych ustaleń tego dnia syn ofiary zaniepokojony brakiem kontaktu ze strony matki, poszedł do jej mieszkania sprawdzić co się z nią dzieje. Na miejscu odnalazł zwłoki kobiety z ranami kłutymi w okolicach szyi.  Natychmiast wezwał policję. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn tj. 23 i 21-letnich wnuków ofiary, którzy mogą być odpowiedzialni za ten czyn. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni, który z mężczyzn przyczynił się do śmierci ofiary.

Za zabójstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)