| strona główna | sieć alarmowa | odpowiedzi na pytania | nasze referencje | wiadomości | komunikaty |


 


 

Otrzymaliśmy poniższy e-mail, warto go opublikować.

 

Ten pies urodzil sie w wigilie ?2002. Mial tylko dwie tylne nogi...

Oczywiście nie mógł chodzić, jego matka, suka, odrzuciła go. Właściciele chcieli go uśpić, ale zabrała go obecna właścicielka Jude Stringellow. Uparła się, że nauczy tego nieszczęsnego psiaka poruszać się samodzielnie. Nazwano go "Faith" czyli Wiara / czy Zaufanie.
Na początku Jude posądziła go na deskorolce, by poczuł ruch, następnie zachęcała go do skoków i poruszania się pionowego, dając mu w nagrodę jego ukochane masło z fistaszków. Nawet drugi, domowy pies, zachęcał Fajtha do chodzenia.

To niezwykle ale po 6 miesiącach wydarzył się cud. Faith nauczył się balansować na tylnych nogach, utrzymywać się w pozycji pionowej, podskakiwać i w końcu chodzić. Po dalszych ćwiczeniach w głębokim śniegu mógł już iść w postawie pionowej, jak człowiek.
Faith kocha chodzić. Nieważne gdzie idzie, zawsze zbierają się wokół niego zaciekawieni ludzie. Szybko stal się sławny. Jego zdjęcia obiegły cały świat
drukowano je w tygodnikach a jego historie pokazywano w TV. Napisano o nim książkę "With a Little Faith" . Był także pokazywany w jednym z filmową o Harry Potter.
Jego wlascicielka Jude Stringfellow porzucila prace ?nauczycielki i planuje turne po calym swiecie by prezentowac swego psa i glosic odczyty na temat:"nawet bez doskonalego ciala mozna miec doskonala dusze i ochote walki, wiara jest podstawa"   

 

 


W zyciu zawsze zdarzajda sie nie chciane rzeczy wiec, by poczuc sie lepiej nalezy umiec spojrzec na zycie od innej strony.
Mam nadzieje, ze ten mail skieruje wasze mysli na nowe tory. Gdy zobaczycie te zdjecia bedziecie doceniac to co macie i bedziecie sie cieszyc ?kazdym pieknym dniem.
Wiara w to co sie robi jest sila i okresla wartosc zycia.
Jakie jest zadanie dla ciebie?:

Niewielkie.. prosba o przeslanie dalej tej fantastycznej historii...